Yandex.Metrica

Çeşme Marina

Tekne sahiplerine teknelerini bağlayıp anında etkileyici ve liman yerleşiminin merkezine ulaşma imkanı sağlayan Çeşme Marina, çarşı alanındaki birbirinden şık ve huzurlu restoranları, kafeleri ve barları ile geceleri canlı ve eğlenceli bir atmosfer oluşturmaktadır. Restoranların, kafelerin ve barların gerçek anlamda kozmopolit bir ambiyansı olmakla birlikte herkese uygun seçenekler mevcuttur.

 

Alaçatı Marina

Port Alaçatı Marina, kristal berraklığında suları ve sürekli rüzgarıyla, rüzgar ve sörfün kalbinin attığı merkezin yanı başındadır.

Port Alaçatı Marina, denizde 250, karada 80 tekne kapasitesine sahip olmakla beraber maksimum 35 metre boyunda ve 4 metre derinliğe sahip tekneler için bağlama hizmeti verebilmektedir. Marina içerisinde 75,90 ve 120 metre uzunluğunda 3 adet yüzer iskele bulunmakla beraber 24 saat palamar ve güvenlik kameraları desteği ile güvenlik hizmeti verilmektedir. Çekek sahasında 100 tonluk gezer vinç ile çekme atma hizmetleri verilmekte ve gerekli teknik destek ilgili teknik personel tarafından sağlanmaktadır.

 

Altınyunus Marina

Marina, Ilıca Körfezi’nin batı yakasında, Kalem Burnu’nun yarım mil güneyindedir. Türkiye’nin 1974 yılında kurulmuş en güzel tesislerinden Altıyunus Otelinin önündedir. Küçük bir marinadır, otel yapısıyla bütünleşmiştir. Mimari yapı oteli ve marinayı iç içe almıştır. Denizde 180, karada 60 tekneye servis verir. Marina girişi 5 metre derinliklerdedir. Girişin sancak tarafı 4 metre, içeri girildikçe derinlikler 2 metreye düşer.  Otel tarafındaki rıhtımlar küçük teknelerin bağlanması içindir. Elektrik, su ve internet bağlantısının olduğu marinada tekneler tonozla bağlanır. Tüm atıklar alınır. Akaryakıt istasyonu, çamaşırhanesi, bulaşıkhanesi, yat malzemeleri satış mağazası ile yatçılara hizmet verir. Marina mendireklerinin arkasında yaz ayların rahatlıkla denize girilir ve çok güzel bir suyu vardır. Çekek alanında 60 tona kadar tekneler kızakla karaya alınır. Marina Altınyunus Oteli ile iç içe olduğundan otelin tüm imkanlarından yararlanır. Otelin alışveriş merkezinde mağazalar, restoran, kafe ve barlar mevcuttur.  Bir banka ATM si de vardır. Marina, Ilıca Otogarına 2, Çeşme Otogarına 4, İzmir Adnan Menderes Havalimanına 95 Kilometre mesafededir.

 

 

Dalyan Marina

Çeşme’de yat ve deniz sevdalılarının uğrak noktaları olan Ayayorgi koyu ve Eşek Adası’na olan yakınlığı, bir boğazdan geçilerek ulaşılan son derece güvenli doğal yapısı ile her zaman dikkat çeken Dalyan Yat Limanı, 2015 yılında yapılan yenilenme yatırımları ile artık misafirlerine daha iyi hizmet sunabilmekte.

2018 yılında başlayan kapasite artırımı çalışmaları ile yaklaşık 370 tekne bağlanabilir büyüklüğü ulaşacak olan Dalyan Yat Limanı, bu amaç doğrultusunda Çeşme Belediyesi’nin önderliğinde gerekli proje ve yasal izinlerin alınması çalışmalarına sürdürmektedir.